Beszélő Babakezek: egy támogató női közösség | Beszélő Babakezek

Beszélő Babakezek: egy támogató női közösség

Fogadjátok szeretettel Paizs Dóra, az Anyacsavar alapítójának írását és a nektek küldött ajándék e-bookját. 

paizs dora névjegy"A Beszélő Babakezek programmal úgy másfél éve ismerkedtem meg szinte sorsszerűen, és a mai napig hálás vagyok a találkozásért Zentai Katának, aki bevezetett a babajelbeszéd rejtelmeibe. Még nem beszélt az akkor egyéves kisfiam, de már nagyon intenzívesen igyekezett minden módon kommunikálni a környezetével, és bizony láttam rajta, hogy őt legalább annyira frusztrálja az én gyakori értetlenségem, mint engem, hogy nem tudom, pontosan mit is szeretne közölni.

Amikor megtudtam, hogy Kata babajelbeszédet tanít, ami lehetővé teszi a szavak nélküli beszélgetést, nagyon izgatott lettem, amikor pedig megtudtam, mennyi pozitív tapasztalat van már itthon is ezzel a módszerrel, még inkább. A Washingtonban élő húgom azóta mesélte, hogy vannak a világnak olyan részei, ahol ez a módszer teljesen természetes része a hétköznapoknak: náluk például a Montessori bölcsődében a még nem beszélő legkisebbekkel jelbeszéd segítségével kommunikálnak a gondozók!

Annyira szomjas voltam az új tapasztalatra, hogy nem győztem kivárni a következő tanfolyamot, így Kata magánórákat adott nekem, és én habzsoltam az új és új jeleket. Nem tudom elmondani azt az élményt, amikor a kisfiam először visszajelelt: „elég volt a hintázásból”! Azonnal ki tudtam őt venni a hintából, nem a saját elképzeléseimre támaszkodva („Hiszen imád hintázni!”) próbálkoztam tovább vele, mint egy kísérleti nyuszival, elmaradt a hiszti, és bennem az elégtelenségérzés, hogy minden igyekezetem ellenére valamit már megint nem jól csinálok.noi kozosseg

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módszert, már csak azért is, mert mostanra a tanfolyamot végzettek csoportba tömörültek a Facebookon, ahol egymást támogatjuk a tapasztalataink és sikereink megosztásával, és szabadon feltehetjük egymásnak a kérdéseinket, megoszthatjuk kételyeinket. Aki lehúzott pár évet otthon kisgyerekekkel, annak nem kell mondanom, mennyire megtartó tud lenni a hasonlóan gondolkodó, hasonló érdeklődésű nők közössége egy anyának.

Coachként, és az Anyacsavar alapítójaként én magam is azon munkálkodom az elmúlt két évben, hogy egy olyan virtuális női közösséget – és sok valódi támogató csoportot - hozzak létre, ahol tabumentesen lehet beszélni az anyaság napos és árnyas oldalairól egyaránt, a női szerepek összeegyeztetésének nehézségeiről és a nagyon egyéni és sokféle megoldástól, kiérlelt tapasztalatról, gyakorlatról, amellyel a kisgyerekes nők egymást tudják támogatni a saját útjuk megtalálásában. Erre ad most kiváló lehetőséget a HellóAnyu családbarát közösségi tér, ahol ingyenes és tematikus női beszélgető kört tartok Anyacsavar Klub néven minden hónapban.

Az egyik vesszőparipám az, hogy igenis felül lehet írni a gyerekkorunkban otthon látott női szerepmodelleket és példákat a családi munkameg(nem)osztásra, és ma már létezik önmegvalósítás kisgyerekes anyaként is, noha tuti receptek erre nincsenek, mindnyájan magunk keressük meg a számunkra legjobb megoldásokat. Ez az útkeresés azonban nem kell, hogy magányos legyen, a saját maguk elé célokat állító, anyaként is boldog életre vágyó, a gyerekeiknek más példákat mutatni akaró nők számára nyújtok egyéni és csoportos támogatást, és boldoggá, büszkévé tesznek az eddig elért eredmények, és a rengeteg pozitív visszajelzés.

Mivel az önmegvalósításhoz első sorban szabadidő kell, ezért készítettem egy ingyenesen letölthető e-bookot, amely abban nyújt segítséget, hogyan tehetünk szert kisgyerekek mellett is produktív saját időre.”

 

 

Hozzászólások

Sziasztok!

Szuper kezdeményezés az Anyacsavar Klub! Biztos vagyok benne, hogy nagy érdeklődésre lehet számítani! Nekem is ott a helyem :) 

üdv, Zsofi